01.10.2017

baner_XXVINZ2017

Nie odpowiadamy za grzechy ojców. A nawet za własne, jeśli się nawrócimy

XXVI Niedziela w ciągu roku

1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca października, po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Różańcowym i zmianą Tajemnic Żywego Różańca. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które będzie odprawiane w naszych kościołach codziennie po Mszy św. i o godz. 17:00 tam, gdzie nie ma Mszy św. w danym dniu. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

2. Od 2 października codzienna Msza św. będzie sprawowana o godz. 17:00!

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – tajemnice bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

baner_rozaniec2016m

4. W tym duchu przeżyjemy 7 października w I sobotę m-ca liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które ustanowiono na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy. Jest to zarazem święto patronalne Róż Różańcowych. W tym dniu jako parafia włączymy się w ogólnopolską akcję modlitewną w intencji Polski i całego świata Różaniec do granic poprzez modlitwę różańcową we wszystkich kościołach naszej parafii o godz. 14:00!

5. Dzisiaj spotykają się na Mszy Św. i katechezie o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach rodzice i kandydaci do bierzmowania.

6. Za tydzień 8 października spotykają się rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i I Komunii Św. Podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone i wręczone dzieciom różańce. Pomiar krawiecki strojów komunijnych odbędzie się we wtorek 3 października o godz. 18:45 w Szydłowicach.

7. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii.

8. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka – nasi synowie i córki, wnukowie wkrótce rozpoczną kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

9. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota m-ca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w Błotach w środę od godz. 16:30, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 16:15, i w piątek w Szydłowicach od godz. 17:30. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci Mały Gość i miesięcznik Różaniec.

12. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16:00.

13. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!