09.10.2016

Największe cuda to uzdrowienie duchowe. Bóg leczy ciało, by uleczyć ducha, On chce dotrzeć do serca człowieka.

XXVIII Niedziela w ciągu roku,

XVI DZIEŃ PAPIESKI

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.

2. Dzisiaj obchodzimy w całym kraju XVI Dzień Papieski. To wyraz wdzięczności i promocji nauczania Św. Jana Pawła II. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Św. Jana Pawła II. Młodzi przedstawiciele z naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Z racji Dnia Papieskiego dziś ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

3. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11:30 rozpoczynamy przygotowania dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I spowiedzi i Komunii Św.  Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne.

4. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Św. Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych każdego dnia o godz.17:00 a w niedzielę pół godziny przed Mszą Św.

5. W czwartek, w 13 października, ostatni w tym roku Dzień fatimski w naszej parafii. Zapraszam na Mszę Św. o godz. 17:00 do Szydłowic. Mszy Św. będzie przewodniczył O. Symeon, który poświęci nową figurę MB Fatimskiej i różaniec procesyjny. Po Mszy procesja fatimska. Proszę o zabranie ze sobą świec.
W imieniu całej parafii dziękuję Paniom Marii Szadorskiej i Marii Salak za ufundowanie figury MB Fatimskiej i różańca.

b_mb-fatimska

6. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji nauczycieli w Dobrzyniu na wieczornej Eucharystii o godz. 17:00 i podczas nabożeństwa różańcowego.

7. W sobotę 15 października wyruszamy na pielgrzymkę autokarową do trzech Sanktuariów: św. Józefa w Kaliszu, MB Bolesnej w Licheniu i Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. S. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Koszt 65 zł. Wyjazd o godz. 5:30 z Szydłowic, następnie Błota i Dobrzyń.

8. W niedzielę, poniedziałek i wtorek odbyły się spotkania formacyjne grupy Odnowy i Ewangelizacji Parafii z ks. Stanisławem Zającem, koordynatorem krajowym. Wkrótce szczegółowa informacja pojawi się na stronie internetowej parafii.

9. W minioną niedzielę podczas zbiórki do puszek na rzecz pomocy materialnej dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech zebraliśmy kwotę 723,20 zł. Bóg zapłać!

10. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele parafialne. Zbiórka „cegiełek” po domach na cele parafialne w Szydłowicach 16 października. Bóg zapłać za złożone ofiary.

11. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu: we wtorek od godz. 18:00 do 18:30. W sobotę z racji pielgrzymki będzie nieczynna. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

12. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

13. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności: śp. Krystyna WirgaZbigniew Mykita. Wieczny odpoczynek…

14. Zachęcam do nabywania i lektury prasy: Gość Niedzielny, Różaniec i Nowe Życie.

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

16. Aktualny Biuletyn nr 41-2016 można zobaczyć i pobrać.