30.10.2016

baner_wszystkichswietych

„Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” – śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.

1. W poniedziałek o godz. 17:00 zapraszam na nabożeństwo różańcowe. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy przez cały miesiąc październik wspólnie każdego dnia odmawiali różaniec. Od środy natomiast będziemy spotykać się na wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych i poleciliśmy modlitwie Kościoła. Towarzyszyć jej będzie rozważanie tajemnic różańcowych. Kartki wypominkowe proszę składać na tacę. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone z racji wypominek.

2. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych, byśmy mogli uzyskać odpusty za siebie i za zmarłych: w Dobrzyniu w poniedziałek od godz. 16:00, w Szydłowicach w poniedziałek przed i po Mszy św. o godz. 17:00, a w Błotach we wtorek w kaplicy na cmentarzu od godz. 8:30.

3. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że jesteśmy wszyscy powołani do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tym dniu Msze św. na cmentarzach: w Błotach o godz. 9:00, w Dobrzyniugodz. 11:00 i w Szydłowicach o godz. 13:00. Po każdej Mszy św. wyruszy procesja żałobna podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszych świątyń, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

4. Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Prus Lwowskich i Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej w dniu 1 listopada br. na cmentarzach w Dobrzyniu i Szydłowicach, odbędzie się kwesta do puszek na renowację kaplicy i cmentarza w Prusach k. Lwowa.

5. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności i w czyśćcu oczekują na wieczne zjednoczenie z Panem. Msze św. w Błotach o 15:00, Dobrzyniu o 16:30 i Szydłowcach o 18:00.

6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę po nabożeństwie wypominkowym od godz. 18:00 do 18:30, w sobotę nieczynna (z racji I soboty m-ca).

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota m-ca: Spowiedź przed pierwszym piątkiem – w Błotach w środę od godz. 14:30, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 16:30, a w piątek w Szydłowicach od godz. 17:40 i po Mszy św.

9. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w piątek po Mszy św. w Szydłowicach, w sobotę od godz. 9:00 Myśliborzyce, Dobrzyń, Leśna Woda i Błota. Zachęcam i proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie chodzą do kościoła, aby mogli skorzystali z posługi sakramentalnej.

10. Plan modlitwy wypominkowej:

∗ środa2 listopada – Lednica i Leśna Woda, Dobrzyń 1-40, Szydłowice 1-45

∗ czwartek3 listopada – Dobrzyń 41-80

∗ piątek4 listopada – Błota 1-44, Dobrzyń 81-120, Szydłowice 46-85

∗ sobota5 listopada – Dobrzyń 121-160

∗ wtorek8 listopada – Myśliborzyce i Szydłowice 86-128

∗ środa9 listopada – Błota 45-90

10. 16 października podczas zbiórki „cegiełek” w Szydłowicach na fundusz remontowy zebrano kwotę 1580,00 zł wraz z wpłatami na konto parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

11. W sobotę 5 listopada o godz. 12:00 pan organista zaprasza do kościoła Szydłowicach na naukę nowych pieśni.

12. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

13. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności: śp. Bolesław Bajsarowicz. Wieczny odpoczynek…

14. Na niedzielną lekturę polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

16. Aktualny Biuletyn 44-2016 można tutaj zobaczyć i pobrać.

Franciszek: Bądźmy posłuszni Duchowi Świętemu! Posłuszeństwo Duchowi Świętemu jest koniecznym warunkiem rozwoju królestwa Bożego – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Jednocześnie przestrzegł przed zbytnim skupianiem się na strukturach i schematach organizacyjnych.