23.10.2016

baner_xxxnz2016

Modlitwa pokornego.
W modlitwie najważniejsza jest postawa, z którą człowiek do niej staje.

1. Która modlitwa jest nam bliższa? „Boże dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie. Nie kradnę, nikogo nie biję. Chodzę do kościoła, daję na ofiarę itp.”, czy też: „Boże miej litość dla mnie, grzesznika”? Pan Jezus podaje nam modlitwę celnika jako przykład dla nas, bo któż z nas jest sprawiedliwy przed Bogiem? Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszam Was Drodzy parafianie każdego dnia o godz. 17:00, a w niedzielę pół godziny przed Mszą Św. do wspólnego odmawiania różańca.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny – „Ochrzczony to znaczy posłany”. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się za dzieło misyjne Kościoła. Za dzisiejsze ofiary na misje, zbierane do puszki po Mszy św. składam Bóg zapłać!

3. Dziś na Mszy Św. o godz. 11:30 w ramach formacji rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do spowiedzi i I Komunii Św. – błogosławieństwo i przekazanie dzieciom różańcy.

4. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do komunii świętej dla Urzędu Statystycznego Kościoła.

5. Grupa Modlitewna św. Ojca Pio spotyka się we wtorek o godz. 18:30 w kaplicy na plebani.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu: we wtorek od godz. 18:00 do 18:30 i w sobotę od godz. 17:00 do 17:30. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

7. Za tydzień w niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła dla wszystkich świątyń, których data poświęcenia nie jest znana.

8. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przedstawiciele Rady Parafialnej dostarczą do wszystkich rodzin w Błotach, Lednicy, Leśnej Wodzie, Dobrzyniu i Myśliborzycach kartki wspominkowe, na których proszę czytelnie wpisać nazwiska i imiona zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej.

9. Informuję, że w Uroczystość Wszystkich Świętych zostaną odprawione Msze św. na cmentarzu w Błotach o godz. 9:00, w Dobrzyniu o godz. 11:00 i w Szydłowicach o godz. 13:00. Po Mszy św. procesja i poświęcenie odnowionych i nowo postawionych nagrobków.

10. Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Prus Lwowskich i Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej przystępujemy do zbierania funduszy na renowację kaplicy i cmentarza w Prusach k. Lwowa. W dniu 1 listopada br. na cmentarzach w Dobrzyniu i Szydłowicach, odbędzie się publiczna kwesta do puszek na ten zaszczytny cel. Działania towarzystw wspierają sołtysi obu miejscowości naszej parafii oraz liczna grupa woluntariuszy z Dobrzynia i Szydłowic.

11. Dziękuję parafianom, którzy posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na kolejną niedzielę w kościele w Szydłowicach proszę o tę posługę parafian z Myśliborzyc.

12. Zachęcam do nabywania i lektury prasy: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

13. Pozdrawiam serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

14. Aktualny Biuletyn 43-2016 można tutaj zobaczyć i pobrać.