06.11.2016

baner_xxxiinz2016m

Bóg jest poza czasem. Jest Panem czasu. U Niego jest wieczne “teraz”. Jest Bogiem żywych, nie umarłych. Tętni życiem. W Ewangelii przypomina nam, że jesteśmy tu tylko na chwilę. Czeka nas Zmartwychwstanie. Wieczność.

XXXII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.

2. Plan modlitwy wypominkowej w tym tygodniu:

* wtorek – 8 listopada – Myśliborzyce i Szydłowice 86-128
* środa – 9 listopada – kaplica na cmentarzu – Błota 45-90
Składam serdeczne podziękowanie za wszystkie ofiary wypominkowe.

3. Przypominam również, że do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

4. Zarząd Towarzystwa Miłośników Prus Lwowskich informuje że podczas kwesty na renowację kaplicy i cmentarza w Prusach w dniu 1 listopada na dwóch cmentarzach w naszej parafii zebrano: w Szydłowicach 1662,40 zł., i w Dobrzyniu 2125,04 zł. oraz dodatkowo wpłata 500 zł. ze specjalną intencją na cmentarz w Prusach od indywidualnego fundatora z naszej parafii. Serdecznie podziękowania dla wszystkich ofiarodawców i dla wszystkich kwestujących.

kwesta-na-Prusy-2016

5. Fotografie przedstawiające aktualny stan kaplicy i cmentarza w Prusach k/Lwowa można zobaczyć w zakładce umieszczonej w obok. Zapraszam.

6. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Msza św. w tym dniu z kaplicy na cmentarzu w Błotach o godz. 16:00 i zakończenie modlitwy wypominkowej.

7. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego Ojczyzna. Zapraszam druhów strażaków z pocztami sztandarowymi i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Msze święte według porządku niedzielnego, podczas których będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski.

8. W sobotę 12 listopada o godz. 12:00 pan organista zaprasza do Szydłowic do kościoła na naukę nowych pieśni.

9. W sobotę o godz. 15:30 na plebani w Szydłowicach odbędzie się pomiar strojów komunijnych dla dzieci.

10. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po nabożeństwie wypominkowym ok. godz. 18:00 do 18:30, w sobotę od 17:00 do 17:30.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

12. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

13. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr tygodnika Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec. Są również do nabycia kalendarze na 2017 rok – misyjny i Archidiecezjalny – poświęcony 100 rocznicy objawień fatimskich.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

15. Aktualny Biuletyn 45-2016 można tutaj zobaczyć i pobrać.